Skoky aktuálně
V rámci rozhodnutí vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu a dalších opatření k zamezení šíření nákazy koronaviru zůstává kostel ve Skocích uzavřen pro běžný návštěvnický provoz až do 24. května 2020. Od 24. dubna může být kostel přístupný k bohoslužbám a individuální modlitbě při dodržení nařízených opatření (zejména omezený počet účastníků bohoslužby na 15 osob, používaní ochranných prostředků a dodržování hygienických opatření, rozestupy, omezený počet osob v jednom místě). Od 11. května bude kostel přístupný k individuálním modlitbám a bohoslužbám s účastí do 100 osob. V rámci výše uvedených opatření bude provoz kostela omezen, nebude možná prohlídka kostela s průvodcem ani prodej suvenýrů. U vstupu do kostela je k dispozici dezinfekční gel k dezinfekci rukou a také potřebné informace k aktuálnímu režimu vstupu do kostela.
Od 24. května by se mělo opatření dále uvolnit, takže kostel bude za stanovených podmínek opět přístupný veřejnosti.
Plánovaná pouť česko-německého porozumění v pátek 1. května 2020 se s ohledem na aktuální situaci kolem koronavirové epidemie ruší. Místo ní je plánována pouze poutní bohoslužba, která proběhne v souladu s platnými omezeními. Změněna byla organizace Férové snídaně 9. května 2020.
Změny se dotknou i Noci kostelů, která měla proběhnout 5. června 2020. Nový termín akce je pátek 12. června 2020.
O dalším Vás budeme informovat zde a na facebooku Skoků.
Tak jako v minulosti, věříme i nyní, že s mocnou přímluvou Matky Boží ve Skoku překonáme i tuto nepříjemnou situaci a budeme se moci ve Skocích opět setkávat bez omezení.
Pokyny pro vstup do kostela po 24. dubnu 2020
· V bohoslužebném prostoru (kostele, sboru apod.) účastníci bohoslužby dodržují minimální rozestupy dva metry mezi sebou, s výjimkou členů domácnosti;
· účastníci bohoslužby si před vstupem do bohoslužebného prostoru povinně dezinfikují ruce;
· účastníci bohoslužby nosí ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének, vyjma okamžiku přijetí Eucharistie/Večeře Páně;
· v rámci bohoslužby se vynechá pozdravení pokoje a žehnání se svěcenou vodou a obdobné obřady;
· duchovní si dezinfikuje ruce alespoň před začátkem bohoslužby, před podáváním Eucharistie/Večeře Páně a po něm;
· délka bohoslužby se při zachování liturgických předpisů zbytečně neprodlužuje;
· bohoslužebný prostor je po bohoslužbě řádně vyvětrán a jsou dezinfikovány kontaktní plochy (kliky, lavice apod.);
· je omezen přístup věřících do dalších míst v kostele/sboru mimo hlavní bohoslužebný prostor;
· stejná pravidla se použijí i pro svatby a křty; kostely/sbory mimo bohoslužeb zůstávají otevřené pro osobní modlitbu a individuální duchovní péči.